1 Ekim 2009 Perşembe

Organik Beslenmek

Çok değil 1 hafta önce Bodrum-Akyarlar pazarından aldığımız domatesin tadı damağımda kaldı, nolur yani İstanbul da da böyle renginin ötesinde tadıyla da domates olan domates alabilsek. Sadece biraz tuz ekleyip ısıra ısıra, sularını akıta akıta yesek, çok mu bu istediğim şey, değil tabiki , dediğinizi duyar gibiyim ama gel de bul bakalım kolaysa, işte işin o tarafı çok zor. Yılmadan kendimce halen inatla bildiğim-sevdiğim tadları alabilmek için diyar diyar sebze-meyve-yoğurt-süt alır oldum. Yoğurt-Peynir-Tereyağ Gökçeada'dan, meyveler İç Anadolu'dan, Kakao Tozları, Kahveler Almanya'dan....

Tam yeni bir yer buldum şimdi daha kolay olucak diyorum bir süre geçiyor kapanıyor. Bir tatil arasından sonra iki gün önce eve döndük, listemi hazırlıyım da alıcakları hemen alıyım dedim ama nafile, eşim demezmi senin dükkan kapanmış, bu kapanan kaçıncı organik ürün satan dükkan..puh gene bana yeni bir yerler bulmak düştü.

Unuttuk mu acaba çok değil çocukken yediğimiz, içtiğimiz nefis sebzelerin, meyvelerin tadlarını..Evde yapılan o güzel yoğurtları.. Herkezler bir hatırlasa da şu dükkanlar kapanmasa keşke, yada isteğe isteğe bizim Mopoş'a Sade'nin yumurtasını getirtmeyi başardığım gibi, diğer lokal marketlerde daha da fazla ürün getirmeye cesaret etseler..