4 Ocak 2011 Salı

Yöneticilere Özel İngilizce Kelime Hazinesi Master Class Semineri

ELC Consultants Yönetim İletişimi serisinde yeralan Executive English  Vocabulary Master Class seminerini ilk defa bireysel katılıma açıyor. 15 Ocak 2011 Cumartesi günü gerçekleştirilecek eğitim ile yönetici ve akademisyenlere dilin altyapısını oluşturan sistemin temeli kavratılarak, doğru ve yerinde kelime kullanım teknikleri gösterilecek.

Bir gün sürecek seminerde sadece dil bilimciler tarafından aktif olarak bilinen sistemin paylaşılarak 700Bin İngilizce kelimenin doğru olarak nasıl kullanılacağı anlatılacak. Katılımcılar bu sayede entellektüel seviyelerini, bilgilerini ve eğitimlerini yansıtan kelimeleri nasıl seçecekleri öğrenecekler.
Seminer, Londra Üniversitesi Dil Bilimi ve Felsefesi bölümünden mezun 15Bin saat üzerinde eğitim deneyimi olan ELC Consultans’ın kurucusu Andy Kovacs tarafından verilecektir. Kovacs’ın bu konudaki tespiti şu şekilde:

" 8 yılı aşan bir süredir Türkiye’de özellikle uluslararası firmalara eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyoruz, katılımcılar kelime seçiminde zorlanıyorlar. Genellikle konuşurken veya yazışırken seçtikleri kelimeler, yanlış kullanmakdan çekindikleri için basit veya tek boyutlu oluyor. Tabiki bu çekincede iletişim sırasında tekdüzeliğe ve bazende yanlış anlamalara sebep oluyor. Pekçok yönetici ve akademisyenin isteği İngilizce iletişim kurarken, kendi dillerinde yaptıkları gibi düşüncelerini, bilgilerini ve kendilerini sofistike bir şekilde ifade edebişelecekleri doğru kelimeleri seçebilmek. Biz ELC Consultants olarak profesyonellerin ve akademisyenlerin bu seçimi yapabileceklerini biliyoruz, ancak sorunun çözümü kelime ezberlemek veya çevirisini yapmak üzerine kurulu değil. Sadece bilmeleri gereken, ana dil kullanıcısının veya İngiltere / Amerika’da uzun süre yaşamış ikinci dil kullanıcısının doğal olarak yaptığı seçim tekniklerini bilmek ve üzerinde çalışmak. ELC , bu semineri ile işte bu teknikleri katılımcılarla paylaşacak. Seminerimiz eğitimi sırasında İngilizce öğrenmiş , işini yaparken aktif olarak İngilizce kullanan profesyonellere ve akademisyenlere hitap ediyor. Daha önce bu eğitimimizi Finansbank, ING Bank, Denizbank, AvivaSa, Pirelli, Boğaziçi Ünivesitesi/NDAL laboratuarı ve Avea’ya şirket içi katılım ayrıca BP, Microsoft ve Aksigorta’da üst düzey yönetici koçluk formatında verdik. VE şimdi de ilk defa açık katılım formatında geniş bir kitle ile paylaşmanın mutluğunu yaşıyoruz."

Executive English Vocabulary Master Class, Semineri ile kazanılacak olan ana özellikler:
  • Aktif kelime dağarcığını 2BİN kelimeye yükselten sistematik referans aracı
  • Seminerde öğrenilen teknikler sayesinde, kelimeleri doğru bir şekilde ertesi gün işini yaparken kullanabilme
  • Detaylı-gerçek vaka analizleri ile ana dili Türkçe olan ve ileri seviye İngilice bilen profesyonellerin bilmeden yaptıkları eğitimsiz, sıradan ve acemi izlenimi veren 3 ana kelime hatasının düzeltilmesi
  • Tam ve kalıcı olarak İngilizce kelime kategorizasyonun öğretilmesi ile her zaman entellektüel, gerektiğinde diplomatik, formal ve duygu-içerikli seçimler yapabilme yetkinliği
  • Günde 15 dakikalık egsersizler sayesinde Türkçe düşünüp-İngilizceye çevirme sorununu çözebilme yetkinliği
  • Yurt dışından gelen konuklar ile iletişim kurarken doğru durum tespiti yaparak uygun kelime aracılığı ile başarılı- kalıcı- güçlü ilişkiler geliştirme yetkinliği
Eğitim 15 Ocak Cumartesi günü saat 9.30-17.00 saatleri arasında yemekli katılımla stanbul-Elmadağ Point Otel’de gerçekleşecektir. 299 TL +%18 KDV seminerin ücretidir. Eğitim dili İngilizcedir, lecture tarzında gerçekleşecektir, kontenjan ile sınırlıdır. Katılıma karar vermeniz durumunda, mesleğinizi ve iletişim detaylarınızı da paylaşmanızı rica ederiz. Katılımınız için en geç 7 Ocak 2011 tarihine kadar bilgi vermenizi ve ödemenizi yapmanızı rica ederiz. Fatura talepleriniz eğitim ardından tarafınıza ulaştırılacaktır. Ödeme hesap bilgisi için 0216 467 54 60 nolu telefondan veya ebru@elc.com.tr ‘den Ebru Hn. ile kontak kurabilirsiniz.
http://elc.com.tr/wordpress/?page_id=385